Resultat från årets första SM deltävling
SM1
1 Mikael Persson Karlsskoga EK
10 Andreas Rosendahl Östhammars MK
SM2
1 Lars Löfgren FMCK Falun
5 Jens Hillgren FMCK Stockholm
6 Fredrik Kvarnström Folkare MK
8 Christoffer Jönsson Göta MS ( Alunda boende)
15 Robert Nyberg Norrahammars MK
Johan Gustafsson Östhammars MK bröt
SM3
1 Pontus Högberg Göta MS
4 Tobias Burman Östhammars MK
7 Johannes Törnqvist Östhammars MK
JSM 1
1 Albin Elowsson FMCK Skövde
35 Adam Andersson Örbyhus MCK
37 Alexander Johansson Östhammars MK
JSM 2
1 Tommy Sjöström Sala MSK
15 Zander Knutsson Göta MS
VRM
1 Krister Thorell Hogdals MK
5 Patrik Andersson Östhammars MK
7 Christer Andersson Göta MS ( Alunda boende)
15 Henrik Andersen Östhammars MK
Ladies Cup
1 Jessica Jönsson Göta MS
2 Sanna Bergman Sala MSK
3 Emmeli Smalsjö Västerås MK
Bilder, Resultat, och Små Referat Från TävlingarI Enduro, Supermoto, Isbana, Backe och Motorcross, Främst från Östhammars Kommun. Om du vill ha något publicerat på bloggen, skicka ett mail till nystrom.jan@hotmail.com. Foton tillhör bloggen och får ej publiceras utan medgivande av Jan Nyström
tisdag 26 februari 2013
söndag 24 februari 2013
SM Isbana Östhammar 24 feb
Svensk Mästare i solo klassen blev Anders Michalak MK Orion och Daniel Andersson / Tomas Andersson Films MK i MCs klassen.
Ken Svanberg Östhammars MK blev silvermedaljör men gjorde en fantastisk körning från
nionde plats i starten till andra plats i mål, bronset tog Stefan Ahl SMK Örebro.
I Open klassen körde hemma föraren Jesper Sundenhem segern, hans måltid hade räckt långt i SM klassen.
Endurodubbklassen = Nyströms motor Isbanecup segrade hemmaföraren Jonas Andersson
Anders Olsson AMF Årsunda körde starkt och segrade i Old boys klassen.
Tävlingen var bra med mycket publik uppemot 1000 åskådare , det blev också soligt vinterväder.
Resultat
SM solo
1 Anders Michalak MK Orion
2 Ken Svanberg Östhammars MK
3 Stefan Ahl SMK Örebro
4 David Starnberg Skutskärs MS
5 Per Lüdecke SMK Tierp
MCs
1 Daniel Andersson / Tomas Andersson Films MK
2 Marcus Edin / Mats Löf Örbyhus MCK
3 Johan Andersson / Johan Gunnarsson Films MK
Endurodubb NyströmsMotor IsbaneCup
1 Jonas Andersson Östhammars MK
2 Axel Johansson Uppsala MCK
3 Jonny Eklund MK Rimo
4 Robert Källström Skutskärs MS
5 Ronny Karlsson Östhammars MK
6 Niclas Areving AMF Årsunda
7 Joakim Pettersson Östhammars MK
8 Tomas Eriksson MK Rimo
Totalt Nyströmsmotor IsbaneCup
1 Jonas Andersson Östhammars MK
2 Robert Källström Skutskärs MS
3 Jonny Eklund MK Rimo
Open
1 Jesper Sunden Östhammars MK
2 Jan Pettersson Östhammars MK
3 Dennis Andersson AMF Årsunda
4 Peter Wall Rospiggarna Speedway
5 Stefan Teurnberg Rospiggarna Speedway
6 Peder Bellman Östhammars MK
8 Stefan Andersson
9 Robert Jansson Östhammars MK
Oldboys
1 Anders Olsson AMF Årsunda
2 PG Flink SMK Hofors
3 Torbjörn Asplund SMK Uppsala
4 Jörgen Knutsson Skutskärs MS
5 Karl Axel Jansson Östhammars MK
Anders Michalak
Ken Svanberg
Jonas Andersson
Nedre bild1a AndersOlsson,2a PG Flink . 3a Torbjörn Asplund
1a Jonas Andersson. 2a Axel Johansson. 3a Jonny Eklund
Tävl,ledare Harald Svanberg, Emmily Reilander och Supervisor Martin Holm
Jesper Sunden i ledning
Ken Svanberg Östhammars MK blev silvermedaljör men gjorde en fantastisk körning från
nionde plats i starten till andra plats i mål, bronset tog Stefan Ahl SMK Örebro.
I Open klassen körde hemma föraren Jesper Sundenhem segern, hans måltid hade räckt långt i SM klassen.
Endurodubbklassen = Nyströms motor Isbanecup segrade hemmaföraren Jonas Andersson
Anders Olsson AMF Årsunda körde starkt och segrade i Old boys klassen.
Tävlingen var bra med mycket publik uppemot 1000 åskådare , det blev också soligt vinterväder.
Resultat
SM solo
1 Anders Michalak MK Orion
2 Ken Svanberg Östhammars MK
3 Stefan Ahl SMK Örebro
4 David Starnberg Skutskärs MS
5 Per Lüdecke SMK Tierp
MCs
1 Daniel Andersson / Tomas Andersson Films MK
2 Marcus Edin / Mats Löf Örbyhus MCK
3 Johan Andersson / Johan Gunnarsson Films MK
Endurodubb NyströmsMotor IsbaneCup
1 Jonas Andersson Östhammars MK
2 Axel Johansson Uppsala MCK
3 Jonny Eklund MK Rimo
4 Robert Källström Skutskärs MS
5 Ronny Karlsson Östhammars MK
6 Niclas Areving AMF Årsunda
7 Joakim Pettersson Östhammars MK
8 Tomas Eriksson MK Rimo
Totalt Nyströmsmotor IsbaneCup
1 Jonas Andersson Östhammars MK
2 Robert Källström Skutskärs MS
3 Jonny Eklund MK Rimo
Open
1 Jesper Sunden Östhammars MK
2 Jan Pettersson Östhammars MK
3 Dennis Andersson AMF Årsunda
4 Peter Wall Rospiggarna Speedway
5 Stefan Teurnberg Rospiggarna Speedway
6 Peder Bellman Östhammars MK
8 Stefan Andersson
9 Robert Jansson Östhammars MK
Oldboys
1 Anders Olsson AMF Årsunda
2 PG Flink SMK Hofors
3 Torbjörn Asplund SMK Uppsala
4 Jörgen Knutsson Skutskärs MS
5 Karl Axel Jansson Östhammars MK
Anders Michalak
Ken Svanberg
Jonas Andersson
Nedre bild1a AndersOlsson,2a PG Flink . 3a Torbjörn Asplund
1a Jonas Andersson. 2a Axel Johansson. 3a Jonny Eklund
Tävl,ledare Harald Svanberg, Emmily Reilander och Supervisor Martin Holm
Jesper Sunden i ledning
lördag 23 februari 2013
Klart för start SM ISBANA Östhammar
Ready för race SM Isbana på Östhammarsfjärden imorgon söndag 24 feb
Banan plogades i veckan och övrigt iordningställdes idag lördag
Nu hoppas vi på en bra tävling med spännande heat , mycket publik
och bra väder.
Ett 20 tal klubbmedlemmar var på plats .
Några bilder från dagens arbete .
Henry Svanberg och PO Löfblom
har fixat starten
KarlAxel Jansson , Glenn Reilander (på bilden)
tillsammans med Yngve Johansson bygger upp
tidtagningssystemet
Ken Svanberg placerar ut granruskor i snövallarna
Banan plogades i veckan och övrigt iordningställdes idag lördag
Nu hoppas vi på en bra tävling med spännande heat , mycket publik
och bra väder.
Ett 20 tal klubbmedlemmar var på plats .
Några bilder från dagens arbete .
Henry Svanberg och PO Löfblom
har fixat starten
KarlAxel Jansson , Glenn Reilander (på bilden)
tillsammans med Yngve Johansson bygger upp
tidtagningssystemet
Ken Svanberg placerar ut granruskor i snövallarna
söndag 17 februari 2013
Bassella Race 2013 enduro 17 feb
Robert Kvarnström Folkare MK Beta förare blev tvåa i Bassella race i Spanska Lieda
vinnare blev Ivan Servantes Spanien på KTM och trea Rod Thain Frankrike GasGas
Banan var 63 km som kördes 2 varv av Elit Senior och Junior
vinnare blev Ivan Servantes Spanien på KTM och trea Rod Thain Frankrike GasGas
Banan var 63 km som kördes 2 varv av Elit Senior och Junior
Isbana Årsunda 17 feb
Årets första isbanetävling arangerades av AMF Årsunda ,
Segrare i Solo klass 1 Finndubb blev Joakim Engström Uppsala MCK.
Sidovagnsklassen segrare blev Daniel Andersson/ Tomas Andersson Films MK
Östhammars MK fick segrare i klass 2 ( Nyströmsmotor Isbanecup )deltävling 1
Jonas Andersson och Jesper Sunden segrade i Open 450 finndubb.
Ken Svanberg var dagens snabbaste förare men körde omkull på sista varvet i A finalen
Det var en bra och teknisk bana ,en bra arrangerad tävling publik c:a 300.
Resultat
Klass 1 finndubb max 700cc
1 Joakim Engström Uppsala MCK
2 Anders Michalak MK Orion
3 David Starnberg SMK Gävle
4 Bosse Högberg Skutskärs MS
5 Sebastian Lönnövik Skutskärs MS
MCs
1 Daniel Andersson / Tomas Andersson Films MK
2 Johan Andersson / Johan Gunnarsson Films MK
3 Leif Storäng / MK Rimo
Open + Oldboys
1 Jesper Sunden Östhammars MK
2 Tony Strömberg MSK Hammaren
3 Anders Olsson AMF Årsunda
5 Jan Pettersson Östhammars MK
11 Mikael Jansson Östhammars Mk
12 Robert Jansson Östhammars MK'
14 Karl Axel Jansson Östhammars MK
Klass 2 Endurodubb Nyströmsmotor Isbanecup
1 Jonas Andersson Östhammars MK
2 Robert Kilström AMF Årsunda
3 Mikael Jansson Östhammars Mk
4 Jonni Eklund MK Rimo
2 Robert Kilström AMF Årsunda
3 Mikael Jansson Östhammars MK
Tommy Jansson
Karl Axel Jansson
Micke Jansson i ledningen i ett kvalheat
Jesper Sunden segrare i Open klassen
Ken Svanberg
Jonas Andersson segrare i Enduro dubb klassen
Segrare i Solo klass 1 Finndubb blev Joakim Engström Uppsala MCK.
Sidovagnsklassen segrare blev Daniel Andersson/ Tomas Andersson Films MK
Östhammars MK fick segrare i klass 2 ( Nyströmsmotor Isbanecup )deltävling 1
Jonas Andersson och Jesper Sunden segrade i Open 450 finndubb.
Ken Svanberg var dagens snabbaste förare men körde omkull på sista varvet i A finalen
Det var en bra och teknisk bana ,en bra arrangerad tävling publik c:a 300.
Resultat
Klass 1 finndubb max 700cc
1 Joakim Engström Uppsala MCK
2 Anders Michalak MK Orion
3 David Starnberg SMK Gävle
4 Bosse Högberg Skutskärs MS
5 Sebastian Lönnövik Skutskärs MS
MCs
1 Daniel Andersson / Tomas Andersson Films MK
2 Johan Andersson / Johan Gunnarsson Films MK
3 Leif Storäng / MK Rimo
Open + Oldboys
1 Jesper Sunden Östhammars MK
2 Tony Strömberg MSK Hammaren
3 Anders Olsson AMF Årsunda
5 Jan Pettersson Östhammars MK
11 Mikael Jansson Östhammars Mk
12 Robert Jansson Östhammars MK'
14 Karl Axel Jansson Östhammars MK
Klass 2 Endurodubb Nyströmsmotor Isbanecup
1 Jonas Andersson Östhammars MK
2 Robert Kilström AMF Årsunda
3 Mikael Jansson Östhammars Mk
4 Jonni Eklund MK Rimo
2 Robert Kilström AMF Årsunda
3 Mikael Jansson Östhammars MK
Tommy Jansson
Karl Axel Jansson
Micke Jansson i ledningen i ett kvalheat
Jesper Sunden segrare i Open klassen
Ken Svanberg
Jonas Andersson segrare i Enduro dubb klassen
lördag 16 februari 2013
Bassella Extrem prov 16 feb
Robert Kvarnström tvåa på extrem provet som kördes idag för plats på startgrind till huvudtävlingen i morgon . Det kördes 10 varv ( en timmes körtid)
Ivan Cervantes segrade .
Tävlingen är 17 feb och går i Spanska Lieda, start för Elit , Junior och Senior är 9,30 , banan är 140 km lång
Amigos (motionärer) startar kl 12 de kör en bana på är70 km
Ivan Cervantes segrade .
Tävlingen är 17 feb och går i Spanska Lieda, start för Elit , Junior och Senior är 9,30 , banan är 140 km lång
Amigos (motionärer) startar kl 12 de kör en bana på är70 km
Östra Open enduro Västerås 16 feb
Resultat
Elit
1 Pontus Högberg Göta MS
3 Jonas Karlsson Göta MS
4 Johan Gustafsson Östhammars MK
6 Tobias Burman Östhammars MK
7 Andreas Rosendahl Östhammars MK
11 Jens Hillgren FMCK Stockholm
13 Johannes Törnqvist Östhammars MK
Junior
1 Kevin Olsen AMF Södertälje
2 Linus Karlsson SMK Östgöta
3Alexander Dahlen Uppsala MCK
Bredd
1 Patrik Andersson Östhammars MK
7 Peter Andersson Östhammars MK
9 Christer Andersson Göta MS
Pär Olsson brutit
Motion +40
1 Joakim Storck SMK Tierp
18 Staffan Gademan Östhammars MK
19 Martin Larsson Östhammars MK
29 Anders Elm Östhammars MK
Tjej
1 Jessica Jönsson Göta MS
2 Sanna Bergman Sala MSK
3 Emmely Smalsjö Västerås MK
Elit
1 Pontus Högberg Göta MS
3 Jonas Karlsson Göta MS
4 Johan Gustafsson Östhammars MK
6 Tobias Burman Östhammars MK
7 Andreas Rosendahl Östhammars MK
11 Jens Hillgren FMCK Stockholm
13 Johannes Törnqvist Östhammars MK
Junior
1 Kevin Olsen AMF Södertälje
2 Linus Karlsson SMK Östgöta
3Alexander Dahlen Uppsala MCK
Bredd
1 Patrik Andersson Östhammars MK
7 Peter Andersson Östhammars MK
9 Christer Andersson Göta MS
Pär Olsson brutit
Motion +40
1 Joakim Storck SMK Tierp
18 Staffan Gademan Östhammars MK
19 Martin Larsson Östhammars MK
29 Anders Elm Östhammars MK
Tjej
1 Jessica Jönsson Göta MS
2 Sanna Bergman Sala MSK
3 Emmely Smalsjö Västerås MK
måndag 11 februari 2013
Besök hos Bill Nillsson 7 feb
Bill Nilsson och Joel
Bills crossmaskin AJS 7R som han vann VM på 1960
Bill Nilsson Hallstavik , världsmästare i motocross
1958 och 1960 samt ett flertal andra platser i VM
och lag VM .
Joel och jag besökte Bill en kväll i början av feb
det blev någon timme , han har mycket att berätta
om det han upplevt som crossförare och motorcykel
byggare , Bill fyllde 80 årför några veckor sedan
vi gratulerar i efterhand.
Bills crossmaskin AJS 7R som han vann VM på 1960
Bill Nilsson Hallstavik , världsmästare i motocross
1958 och 1960 samt ett flertal andra platser i VM
och lag VM .
Joel och jag besökte Bill en kväll i början av feb
det blev någon timme , han har mycket att berätta
om det han upplevt som crossförare och motorcykel
byggare , Bill fyllde 80 årför några veckor sedan
vi gratulerar i efterhand.
lördag 9 februari 2013
Östra Open enduro Östhammars MK 9/2
Pontus Högberg Göta MS segrade i Elit klassen på Lunda fältet
Mycket snö hade kommit så det blev att köra i lös snö , de som startade först hade
det tufft , men efter något varv så blev spåren bättre .
Östhammars MK fick två klassegrare Patrik Andersson i Bredd och Jonas Svensson
i Motion -39. Från Östhammars MK startade 18 förare.Totalt startade153 förare .
Resultat
Elit
1 Pontus Högberg Göta MS
2 Niklas Persson Karlskoga EK
3Henrik Lindholm AMF Södertälje
4 Johan Gustafsson Östhammars MK
5 Tobias Burman Östhammars MK
6 Kristoffer Jönsson Göta MS
7 Andreas Rosendahl Östhammars MK
8 Johannes Törnqvist Östhammars MK
Junior
1 Kevin Olsen AMF Södertälje
2Alexander Dahlen Uppsala MCK
3 Emil Johansson Åsätra MK
13 Alexander Johansson Östhammars MK
Axel Johansson bröt
Bredd
1 Patrik Andersson Östhammars MK
6 Christer Andersson Göta MS
7 Peter Andersson Östhammars MK
13 Henrik Stahring Östhammars MK
Motion -39
1 Jonas Svensson Östhammars Mk
23 Örjan Jansson Östhammars MK
Motion +40
1Jonas Strand Uppsala MCK
7 Martin Larsson Östhammars MK
9 Staffan Gademan Östhammars MK
11 Anders Elm Östhammars MK
13 Mikael Eriksson Östhammars MK
23 Roger Jansson Östhammars MK
37 Rickard Andersson Östhammars MK
+50
1 Per Eklundh Sala MSK
2 Anders Svanefjord Sala MSK
12 Jan Burman Östhammars MK
Tjej
1 Jessica Jönsson Göta MS
2 Sanna Bergman Sala MSK
Johannes Törnqvist etfer första varvet, fader Tord fyller bensin
Fr,v Bosse Högberg, Johan Gustafsson och Bosse
Pontus Högberg
Andreas Rosendahl
Fr, v Anders Elm , Christer Andersson
Tidtagningsgänget Östra fr, v Christian , Said, Kalle
Mycket snö hade kommit så det blev att köra i lös snö , de som startade först hade
det tufft , men efter något varv så blev spåren bättre .
Östhammars MK fick två klassegrare Patrik Andersson i Bredd och Jonas Svensson
i Motion -39. Från Östhammars MK startade 18 förare.Totalt startade153 förare .
Resultat
Elit
1 Pontus Högberg Göta MS
2 Niklas Persson Karlskoga EK
3Henrik Lindholm AMF Södertälje
4 Johan Gustafsson Östhammars MK
5 Tobias Burman Östhammars MK
6 Kristoffer Jönsson Göta MS
7 Andreas Rosendahl Östhammars MK
8 Johannes Törnqvist Östhammars MK
Junior
1 Kevin Olsen AMF Södertälje
2Alexander Dahlen Uppsala MCK
3 Emil Johansson Åsätra MK
13 Alexander Johansson Östhammars MK
Axel Johansson bröt
Bredd
1 Patrik Andersson Östhammars MK
6 Christer Andersson Göta MS
7 Peter Andersson Östhammars MK
13 Henrik Stahring Östhammars MK
Motion -39
1 Jonas Svensson Östhammars Mk
23 Örjan Jansson Östhammars MK
Motion +40
1Jonas Strand Uppsala MCK
7 Martin Larsson Östhammars MK
9 Staffan Gademan Östhammars MK
11 Anders Elm Östhammars MK
13 Mikael Eriksson Östhammars MK
23 Roger Jansson Östhammars MK
37 Rickard Andersson Östhammars MK
+50
1 Per Eklundh Sala MSK
2 Anders Svanefjord Sala MSK
12 Jan Burman Östhammars MK
Tjej
1 Jessica Jönsson Göta MS
2 Sanna Bergman Sala MSK
Johannes Törnqvist etfer första varvet, fader Tord fyller bensin
Fr,v Bosse Högberg, Johan Gustafsson och Bosse
Pontus Högberg
Andreas Rosendahl
Fr, v Anders Elm , Christer Andersson
Tidtagningsgänget Östra fr, v Christian , Said, Kalle
söndag 3 februari 2013
Vintercupen GävleDala enduro Hedemora 2/2
Resultat
Elit
1 Johan Hedström SMK Hedemora
2 Jonas Bengtsson SMK Dala
4 Fredrik Kvarnström Folkare MK
Junior
1 Dennis Putkuri Folkare MK
9 Adan Blomfeldt Örbyhus MCK
Kort motion
1 Sebastian Alden Folkare MK
34 henrik Andersen Östhammars MK
Elit
1 Johan Hedström SMK Hedemora
2 Jonas Bengtsson SMK Dala
4 Fredrik Kvarnström Folkare MK
Junior
1 Dennis Putkuri Folkare MK
9 Adan Blomfeldt Örbyhus MCK
Kort motion
1 Sebastian Alden Folkare MK
34 henrik Andersen Östhammars MK
Östra Open Göta MS enduro 2/2
Resultat
Elit
1 Pontus Högberg Göta MS
4 Johan Gustafsson Östhammars MK
5 Kristoffer Jönsson Göta MS
7 Tobias Burman Östhammars MK
8 Andreas Rosendahl Östhammars MK
12 Johannes Törnqvist Östhammars MK
Junior
1 Tommy Sjöström Sala MSK
Bredd
1 Patrik Andersson Östhammars MK
7 Pär Olsson Östhammars MK
12 Christer Anderson Östhammars MK
Motion
1 Jonas Svensson Östhammars MK
+40
1 Mikael Johansson Åsätra MK
11 staffan Gademan Östhammars Mk
14 Anders Elm Östhammars MK
24 Rickard Andersson Östhammars MK
Tjej
1 Jessica Jönsson Göta MS
2 Sanna Bergman Sala MSK
3 Emely Smalsjö Västerås MK
+50
1 Anders Svanefjord Sala MSK
Elit
1 Pontus Högberg Göta MS
4 Johan Gustafsson Östhammars MK
5 Kristoffer Jönsson Göta MS
7 Tobias Burman Östhammars MK
8 Andreas Rosendahl Östhammars MK
12 Johannes Törnqvist Östhammars MK
Junior
1 Tommy Sjöström Sala MSK
Bredd
1 Patrik Andersson Östhammars MK
7 Pär Olsson Östhammars MK
12 Christer Anderson Östhammars MK
Motion
1 Jonas Svensson Östhammars MK
+40
1 Mikael Johansson Åsätra MK
11 staffan Gademan Östhammars Mk
14 Anders Elm Östhammars MK
24 Rickard Andersson Östhammars MK
Tjej
1 Jessica Jönsson Göta MS
2 Sanna Bergman Sala MSK
3 Emely Smalsjö Västerås MK
+50
1 Anders Svanefjord Sala MSK
Östra By Night Enduro Göta MS 27 jan
Den fjärde och sista Östra By Night arrangerades av Göta MS
Segrade denna kväll över alla gjorde Tommy Sjöström Sala MSK
Resultat
Elit
1 Kristoffer Jönsson Göta MS
2 Felix Hallberg Försvarsmaktens EK
3 Joakim Wicksell Uppsala MK
Junior
1 Tommy Sjöström Sala MSK
2 Emil Johansson Åsätra MK
3 Alexander Dahlen Uppsala MCK
8 Kevin Fagre Försvarsmaktens EK
Bredd
1 Lars Erik Wärn Göta MS
2 Christer Andersson Göta MS
3 Robin Dahlen Uppsala MCK
Motion
1 Johan Hammarström Åsätra MK
7 Jessica Jönsson Göta MS
10 Anders Elm Östhammars MK
19 Ove Zelin Östhammars MK
Totalt slutresultat By Night efter 4 körda tävlingar
Elit
1 Felix Hallberg Försvarsmaktens EK
2Joakim Wicksell Uppsala MK
3 Kristoffer Jönsson Göta MS
6 Tobias Burman Östhammars MK
8 Johannes Törnqvist Östhammars MK
Junior
1 Emil Johansson Åsätra MK
3 Tommy Sjöström Sala MSK
5 Alexander Dahlen Uppsala MCK
Bredd
1 Christer Andersson Göta MS
Motion
1 Johan Hammarström Åsätra MK
25 Ove Zelin Östhammars MK
28 Anders Elm Östhammars MK
66 Torbjörn Eriksson MK Orion
Segrade denna kväll över alla gjorde Tommy Sjöström Sala MSK
Resultat
Elit
1 Kristoffer Jönsson Göta MS
2 Felix Hallberg Försvarsmaktens EK
3 Joakim Wicksell Uppsala MK
Junior
1 Tommy Sjöström Sala MSK
2 Emil Johansson Åsätra MK
3 Alexander Dahlen Uppsala MCK
8 Kevin Fagre Försvarsmaktens EK
Bredd
1 Lars Erik Wärn Göta MS
2 Christer Andersson Göta MS
3 Robin Dahlen Uppsala MCK
Motion
1 Johan Hammarström Åsätra MK
7 Jessica Jönsson Göta MS
10 Anders Elm Östhammars MK
19 Ove Zelin Östhammars MK
Totalt slutresultat By Night efter 4 körda tävlingar
Elit
1 Felix Hallberg Försvarsmaktens EK
2Joakim Wicksell Uppsala MK
3 Kristoffer Jönsson Göta MS
6 Tobias Burman Östhammars MK
8 Johannes Törnqvist Östhammars MK
Junior
1 Emil Johansson Åsätra MK
3 Tommy Sjöström Sala MSK
5 Alexander Dahlen Uppsala MCK
Bredd
1 Christer Andersson Göta MS
Motion
1 Johan Hammarström Åsätra MK
25 Ove Zelin Östhammars MK
28 Anders Elm Östhammars MK
66 Torbjörn Eriksson MK Orion
Prenumerera på:
Inlägg (Atom)